Seguro eco cleaning to bezpieczne ekologiczne sprzątanie.

Seguro eco cleaning firma sprzatajaca ekologicznie

Stosując zasady eco-cleaning wpływamy pozytywnie na nasze zdrowie oraz otoczenie.

Nasze podstawowe zasady eco-cleaning, które możesz wprowadzić od razu w swoim domu, to przede wszystkim stosowanie ekologicznych środków czyszczących. Są one coraz bardziej ogólnodostępne i nie zawierają chemicznie aktywnych, toksycznych składników, a tym samym nie stwarzają poważnych zagrożeń dla naszego zdrowia. Warto pamiętać jednak, że nie wszystkie środki ekologiczne są w 100% bezpieczne. Czytajmy więc etykiety środków, które kupujemy i wybierajmy te, które nie zawierają substancji ropopochodnych, rozpuszczalników, czy fosforanów. Dobrą wskazówką jest informacja na opakowaniu, o tym że dany środek ekologiczny jest biodegradowalny i nietoksyczny.

Seguro eco cleaning firma sprzatajaca ekologicznie

Pojawia się coraz więcej badań potwierdzających wcześniejsze przypuszczenia, że bez niebezpiecznej chemii domowej mamy znacznie mniejsze ryzyko wystąpienia chorób układu oddechowego, problemów dermatologicznych oraz innych nieprzyjemnych dolegliwości. Ekologiczne środki czyszczące pomagają również poprawić jakość powietrza w naszych domach i biurach, w których pracujemy oraz redukują problemy zdrowotne powodowane przez tradycyjne chemiczne produkty. Wprowadzone przez nas zasady eco cleaning to również stosowanie wielorazowych pojemników, ściereczek oraz sprzętu zużywającego mniej energii.

A zatem, czy zasady seguro eco cleaning są ważne? Poniżej zaledwie 7 informacji zebranych z internetu, dzięki którym sami możecie wyciągnąć odpowiednie wnioski:

1. Około 15% ludzkości jest wrażliwych na różnego rodzaju reakcje alergiczne. Eksperci przewidują, że liczba ta może wzrosnąć do 60% już w roku 2020 !!!

2. Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) potwierdziła, że ​​powietrze w naszych domach jest zwykle 2 do 5 razy bardziej zanieczyszczone, niż powietrze na zewnątrz domów !!!

3. W powszechnym użyciu jest ponad 50 000 różnych środków chemicznych. Niestety tylko zaledwie 30% z tych produktów zostało przetestowane !!! Nie znamy więc wpływu 70% używanych środków chemicznych na nasze zdrowie oraz środowisko naturalne.

4. Część naukowców jest przekonana, że ponad 80% występujących nowotworów jest wynikiem naszego negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

5. Toksyczna chemia używana w domu może stanowić bezpośredni czynnik wpływający na występowanie chorób takich jak astma, reakcje alergiczne, bóle głowy, choroby układu oddechowego…

6. Badania prowadzone przez naukowców zajmujących się poziomem zanieczyszczenia powietrza wykazały, że poziom lotnych związków organicznych (VOC) był 36 razy większy od dopuszczalnego poziomu w ciągu dwóch godzin po przeprowadzeniu sprzątania tradycyjnymi chemicznymi środkami czyszczącymi.

7. Organizacja Environmental Working Group (EWG) dokonała w 2012 roku przeglądu 2000 domowych środków czyszczących i stwierdziła, że ​​53% z nich zawiera składniki szkodliwe dla płuc, a 22% zawiera substancje chemiczne powodujące astmę u zdrowych ludzi !!!

seguro eco cleaning firma sprzatajaca ekologicznieŻyj zdrowiej, zastosuj zasady Seguro eco cleaning i zacznij używać ekologiczne środki czystości. Ich stosowanie znacząco:

– zmniejsza zanieczyszczenie wody

– utrzymuje lepszą jakość powietrza w Twoim otoczeniu

– zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii

– zmniejsza narażenie na zanieczyszczenia, które mogą powodować poważne choroby oraz dolegliwości

Zastanów się, czy używanie ekologicznych środków czyszczących to mądry wybór dla Ciebie i Twojej rodziny. Zastosuj nasze zasady ekologicznego sprzątania lub zleć usługi specjalistom z Seguro eco cleaning – firmy sprzątającej ekologicznie.

Mamy nadzieję, że nasze eco porady będą choć trochę przydatne. Seguro eco cleaning firma sprzątająca ekologicznie.

Sprawdź inne nasze eco porady, usługi oraz podziel się nimi z innymi. I oczywiście polub naszą stronę na Facebooku.

Polub nas, a rabaty, promocje oraz przydatne informacje, same do Ciebie dotrą: