4 Porady jak zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza stosując eko produkty ?

Jak zmniejszyc zanieczyszczenie powietrza

Wszyscy wiemy i mówimy o smogu w naszych miastach, lecz niewiele osób wie co robić i jak zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza. Część społeczeństwa uważa, że problem ich nie dotyczy, a inni uważają że nie ma 100% dowodów na to, że wyłącznie człowiek zanieczyszcza powietrze. Mówiąc o zanieczyszczeniu powietrza, myślimy głównie o spalanych w piecach śmieciach, węglu, ogromnych fabrykach oraz korkach na ulicach naszych miast.

Niestety czynników jest znaczenie więcej, a jednym z nich codziennie przez nas stosowanym są detergenty oraz produkty chemiczne, które używamy dzień w dzień. Większość niebezpieczniej chemii zużywamy w codziennym sprzątaniu naszych domów. Badacze z University of Colorado Boulder stwierdzili, że zanieczyszczenie powietrza powodowane przez chemiczne środki czyszczące oraz kosmetyki jest na zbliżonym poziomie co zanieczyszczenia wytwarzane przez samochodowe spaliny !!!

Domowe produkty chemiczne oraz kosmetyki mogą zawierać związki pochodzące z ropy naftowej, które są równie niebezpieczne jak spaliny samochodowe.

Jak zmniejszyc zanieczyszczenie powietrzaPamiętajmy, że stosując chemiczne środki czyszczące, wybielacze, odtłuszczacze, lakier do paznokci, dezodoranty czy inne kosmetyki nieorganiczne, uwalniamy zawarte w nich substancje chemiczne, które rozprzestrzeniają się w powietrzu, zanieczyszczając środowisko, a także wpływają negatywnie na nasze zdrowie.

Na szczęście samochody stają się coraz bardziej eco friendly. Spaliny podlegają regulacją prawnym, przez co są skutecznie ograniczane, a coraz więcej osób przesiada się na samochody hybrydowe czy elektryczne. Niestety nie możemy tego powiedzieć o ogólnie dostępnych środkach chemicznych stosowanych w naszych domach. Środki te stały się bardzo tanie, a ich nadmierne stosowanie nagminne. Nie ma też przepisów regulujących ilość niebezpiecznej chemii, która może być zawarta w produktach chemicznych. O niebezpieczeństwie przestrzegają nas jedynie lakoniczne informacje na opakowaniach, które czyta i rozumie niewiele osób.

A zatem jak zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza? Po prostu zastosuj nasze porady. Pamiętaj, że nawet małe pozytywne zmiany stosowane przez wiele osób, mają wpływ na jakość powietrza i środowiska wokół nas. Żyj eko i sprzątaj eko.

1. Używaj naturalnych lub ekologicznych mydeł.

Jak zmniejszyc zanieczyszczenie powietrza
Jak zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza ?

Każdy z nas używa mydła kilka lub kilkanaście razy dziennie. Niestety tradycyjne mydła zawierają szkodliwe dla środowiska detergenty. Dlatego istotne jest stosowanie naturalnego mydła organicznego, które pozbawione jest niebezpiecznej chemii, a dodatkowo pozytywnie wpływa na naszą skórę. Wiedząc jak ważne są produkty pozbawione niebezpiecznej chemii, postanowiliśmy wytworzyć naturalne oraz organiczne mydła glicerynowe dla naszych klientów. Wkrótce więcej informacji na stronie Seguro eco cleaning oraz facebooku.

2. Sprzątaj w domu za pomocą naturalnych lub ekologicznych produktów.

W sklepach pojawia się coraz więcej czyszczących produktów ekologicznych, które można nabyć za rozsądną cenę. Innym rozwiązaniem jest zrobienie domowych środków czyszczących samodzielnie. Większość naturalnych produktów czyszczących możemy przygotować stosując sodę, ocet czy sok z cytryny. W naszym eko blogu znajdziecie wiele przepisów na domowe naturalne środki czyszczące. Zachęcamy do ich samodzielnego przygotowania, aby w jak najmniejszym stopniu używać chemiczne produkty.

3. Kupuj usługi w firmach, które używają produktów ekologicznych.

Niestety w naszym kraju nie mamy zbyt dużego wyboru, ponieważ nie ma jeszcze trendu na ekologiczne usługi. Na szczęście pojawia się coraz więcej firm, pensjonatów czy hoteli świadczących usługi w oparciu o ekologiczne zasady oraz produkty. Taką firmą jest Seguro eco cleaning firma sprzątająca stosująca ekologiczne, bezpieczne dla zdrowia i środowiska środki czyszczące. Ponadto stosujemy pojemniki wielokrotnego użycia, zmniejszając zanieczyszczenia powodowane przez wszechobecny plastik.

4. Unikaj zbyt wielu produktów do sprzątania.

Reklamy oraz promocje w hipermarketach zachęcają nas do zakupu wielu rożnych produktów chemicznych do sprzątania różnych rzeczy. Niestety większość z nich kupujemy bez świadomości ich wykorzystania, a później wyrzucamy gdyż stają się zbędne. Z doświadczenia wiemy, że większość sprzątania pomagają załatwić ekologiczne produkty uniwersalne. Pamiętaj, że do perfekcyjnego wysprzątania domu potrzebujesz maksymalnie 4-5 ekologicznych produktów.

Mamy nadzieję, że nasze eko porady jak zmniejszyć zanieczyszczenie powierza stosując eko produkty będą choć trochę przydatne. Seguro eco cleaning firma sprzątająca ekologicznie http://seguroec.eu

Sprawdź inne nasze porady, usługi oraz podziel się z innymi. I oczywiście polub naszą stronę na Facebooku.

Polub nas, a rabaty, promocje oraz przydatne informacje, same do Ciebie dotrą: