jak wyczyścić granit w domu

Jak wyczyścić granit w domu ?

Coraz częściej w domach pojawiają się granitowe elementy, jak blaty w kuchni, czy granitowe płytki na podłogach lub schodach. Niestety utrzymanie ich w czystości stanowi nie lada wyzwanie. Do ich czyszczenia nie możemy stosować środków zawierających kwasy: octowy, cytrynowy czy inny, ponieważ może spowodować degradację granitu, a nawet zmianę jego koloru.

Aby uniknąć problemów, proponujemy domowy środek do czyszczenia granitowych powierzchni. Główny składnik naszego domowego środka do czyszczenia granitu to alkohol izopropylowy. Jest on świetnym środkiem dezynfekcyjnym, szybko odparowuje i doskonale usuwa tłuste zabrudzenia, dzięki czemu jest doskonałym składnikiem ekologicznych środków czyszczących. Niestety wadą alkoholu izopropylowego jest jego mocny, intensywny zapach. Warto więc dodać 10 kropli ulubionego olejku eterycznego lub takiego, który zrównoważy silny zapach alkoholu. Należy pamiętać, iż alkohol izopropylowy nie nadaje się do spożycia.

Jak wyczyścić granit w domu
Jak wyczyścić kamień ?

A zatem jak wyczyścić granit w domu ? Oto nasz przepis na naturalny domowy środek czyszczący do granitu. Do jego przygotowania potrzebujemy poniższe składniki:

  • 1/3 szklanki alkoholu izopropylowego. Jest on niezwykle przydatny w ekologicznym sprzątaniu. Pisaliśmy już o nim na blogu odnośnie zimowego mycia okien,
  • kilka kropli ekologicznego płynu do mycia naczyń,
  • 10 kropli olejku eterycznego, aby zniwelować zapach alkoholu,
  • 2 szklanki wody przefiltrowanej lub destylowanej – jeżeli chcemy przechowywać gotowy środek przez dłuższy czas
  • butelka z rozpylaczem.

Do butelki z rozpylaczem wlewamy alkohol, płyn do naczyń, olejek eteryczny i mieszamy do momentu połączenia się składników. Następnie dodajemy wodę i ponownie mieszamy. Ekologiczny domowy środek do czyszczenia granitu jest gotowy. Spryskaj granitowe powierzchnie i wytrzyj ściereczką z mikrofibry. Brudniejsze miejsca spróbuj wyczyścić gąbeczką. Gotowe !

jak wyczyścić granit w domu
Jak umyć granit w domu ? Użyj domowego środka oraz mikrofibry.

 

Jeśli wciąż nie wiesz jak wyczyścić granit w domu lub potrzebujesz profesjonalnego ekologicznego sprzątania, zapoznaj się z naszą ofertą: http://seguroec.eu

Sprawdź inne nasze porady, usługi oraz podziel się z innymi. I oczywiście polub naszą stronę na Facebooku.

Polub nas, a rabaty, promocje oraz przydatne informacje, same do Ciebie dotrą: