Jak sprzątać sierść naszych psiaków i kociaków ?

Jak sprzątać sierść naszych psiaków i kociaków ?

Usuwanie sierści naszych domowych zwierząt w mieszkaniu, czy domu nie jest ani łatwe, ani przyjemne. Postaramy się pomóc i podpowiedzieć jak zrobić to łatwiej. Niestety nasze zwierzaki często zmieniają sierść, co w zależności od pory roku, jest bardziej lub mniej uciążliwe dla pozostałych mieszkańców. Ponadto duża ilość błąkającej się w powietrzu sierści wpływa negatywnie na nasz układ oddechowy, zwłaszcza u alergików. W takim przypadku szybkie pozbycie się jej z otoczenia jest niezbędne dla naszego zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Poniżej przedstawiamy Wam 4 porady, jak sprzątać sierść skutecznie i pozbyć się fruwających po domu „włosów„ naszych zwierzaków.

Pierwsza i najważniejsza zasada:

Jak sprzątać sierść

Wyczesuj regularne sierść swojego zwierzaka.

Sprzątanie mieszkania, czy domu z sierści zwierząt zawsze będzie prostsze i szybsze jeżeli regularnie będziecie o nie dbać. Używaj specjalnych szczotek do pielęgnacji sierści kota czy psa, a tylko jej niewielka ilość wyląduje na meblach oraz podłodze. Wykonuj ten zabieg regularnie raz w tygodniu, a zajmie on niewiele czasu.    

Jak sprzątać sierść z mebli tapicerowanych ?

Psy oraz koty uwielbiają odpoczywać na naszych kanapach, łóżkach oraz fotelach, zostawiając na nich ślady swojej obecności. Jeżeli szybko nie uprzątniemy ich sierści to przeniesie się ona na nasze ubranie oraz wyposażenie domu. Skuteczną maszyną do profesjonalnego pozbycia się sierści jest zwykła zwilżona gumowa rękawiczka. Guma przyciąga sierść oraz włosy skutecznie, jak magnes. A więc zakładamy rękawiczki, moczymy i do dzieła. Możemy szybko przetrzeć nasze kanapy, łóżka, poduszki oraz meble, a nieproszona sierść przylgnie do rękawiczek i będzie ją można łatwo usunąć spłukując.

Jak sprzątać sierść
Jak sprzątać sierść z mebli tapicerowanych ?

A jak usunąć sierść z dywanów oraz wykładzin ?

Oczywiście poza meblami, najwięcej sierści gromadzi się na dywanach i wykładzinach. Niestety domowe odkurzacze nie zawsze radzą sobie z takim problemem jak sierść, chyba że posiadamy odkurzacz z odpowiednią szczotką do usuwania sierści zwierząt. Jeżeli mamy domowy zwykły odkurzacz, możemy go wspomóc używając dużej szczotki z twardym włosiem. Szczotkuj powierzchnię dywanu tak, aby przesuwać sierść zbierając ją w większe kępki, które łatwo wciągnie odkurzacz. W ten sposób zbierzesz znacznie więcej sierści z dywanu, czy wykładziny. Radzimy odkurzać dywany i wykładziny raz w tygodniu.

Podłogi drewniane oraz płytki ?

Panele, parkiety oraz płytki to pozornie łatwiejszy element do sprzątania z sierści niż dywany, ale i tak możemy Wam podpowiedzieć, jak wykonać te prace szybciej i efektywniej. Samo odkurzanie nie zawsze jest skuteczne i przez nieuwagę możemy rozdmuchać sierść po całym domu. Dlatego zanim to zrobicie, zastosujcie nasze porady.

Jak sprzątać sierść

Nie wszyscy wiedzą, że istnieje coś takiego jak – gumowa miotła. Na szczęście można ją łatwo kupić na portalach aukcyjnych szukając gumowej miotły fryzjerskiej. Gumowa miotła jest antystatyczna więc doskonale zbiera sierść oraz włosy. Na sam koniec sprzątania, użyj wilgotnego mopa z mikrofibry, który dodatkowo odświeży podłogi.

Jeśli potrzebujesz pomocy i profesjonalnego ekologicznego sprzątania, zapoznaj się z naszą ofertą: http://seguroec.eu

Sprawdź inne nasze porady,usługi oraz podziel się z innymi. I oczywiście polub naszą stronę na Facebooku.

Polub nas, a rabaty, promocje oraz przydatne informacje, same do Ciebie dotrą: