ekologiczne sprzątanie łazienkiEkologiczne sprzątanie łazienki w pigułce

Chyba nikt z nas nie lubi sam sprzątać łazienki. Zatkane włosami odpływy, wilgoć oraz brudna toaleta to nieprzyjemny obowiązek. Bez wątpienia priorytetem podczas ekologicznego sprzątania łazienki jest eliminacja zarazków oraz pozostałości po mydle. Najważniejsze podczas takiej pracy jest unikanie niebezpiecznych substancji chemicznych, które mogą pozostać w powietrzu czy wodzie oraz drażnić skórę, płuca i błony śluzowe. Najbardziej popularne dezynfekujące domowe środki czyszczące są pełne niebezpiecznych chemikaliów, które mogą wywoływać problemy zdrowotne. Na szczęście dostępnych jest coraz więcej przyjaznych dla człowieka oraz środowiska produktów ekologicznych, dzięki którym możemy zachować czystość w naszych sanitariatach.

Ekologiczne sprzątanie łazienki – porady i wskazówki.

Jak skutecznie umyć zlew ?ekologiczne sprzatanie lazienki

Do czyszczenia zlewu nie musimy stosować mocnych środków. Możemy samodzielnie przygotować środek do czyszczenia w sprayu, mieszając: dwie szklanki sody oczyszczonej, pół szklanki naturalnego mydła do naczyń lub środku opartego o mydło naturalne w płynie, 1 szklankę wody i 1/2 szklanki octu. Taki środek poradzi sobie z większością brudu w naszej łazience i nie zawiera niebezpiecznej chemii. Wystarczy użyć, odczekać i wyczyścić.

Lustro bez smug

ekologiczne sprzątanie łazienki

Użyj czystej, niestrzępiącej się ściereczki – idealnie jak będzie ona z mikrofibry. Do ściereczki wystarczy ciepła woda. Jeżeli zacieki są oporne i zostają to zmieszaj równe części octu oraz wody i użyj ich w sprayu.

Czysta Toaleta

ekologiczne sprzątanie łazienkiSprzątając toaletę nie ma potrzeby sięgania po tradycyjny chemiczny środek czyszczący, aby uzyskać biały połysk toalety. Domowe ekologiczne środki do czyszczenia mogą równie skutecznie wybielić toaletę. Spróbuj wymieszać pół szklanki octu oraz łyżkę sody oczyszczonej. Wlej ten roztwór do muszli klozetowej i pozostaw na około 30 minut przed szorowaniem. Powtarzaj ten zabieg raz w tygodniu dla utrzymanie czystości oraz bieli. Prostsze rozwiązanie to zakup ekologicznego środka czyszczącego do toalet, natomiast dla osób nie lubiących eksperymentów polecamy zamówienie środków bądź usług w naszej firmy sprzątającej Seguro eco cleaning, przynajmniej 2 razy w miesiącu.

Prysznic i wanna

ekologiczne sprzątanie łazienki

Mydlany osad można usunąć za pomocą pasty zrobionej z sody oczyszczonej zmieszanej z naturalnym mydłem do mycia naczyń. Pasta potrafi zdziałać cuda w usuwaniu mydlanych zabrudzeń z drzwi prysznicowych, usuwaniu kamienia czy rdzawych plam na płytkach ceramicznych. Użyj gąbki lub szmatki, aby wetrzeć pastę dopóki nie znikną plamy, a następnie zmyj powierzchnie ciepłą wodą. Pamiętaj, że pasta ma delikatnie ścierną strukturę, należy więc uważać na delikatnych powierzchniach i stosować ją z umiarem.

Ocet zabija pleśń i nie tylko

ekologiczne sprzątanie łazienkiOcet to ekologiczne sprzątanie łazienki w czystej postaci. Aby usunąć brud oraz pleśń z zakamarków prysznica, spryskaj te miejsca octem i pozostaw do wyschnięcia. Następnie spryskaj ponownie i wytrzyj do czysta. W trudnych miejscach użyj szczoteczki. Łagodna kwasowość octu rozluźnia cząsteczki brudu i jednocześnie zabija bakterie. Należy pamiętać o tym, iż o wiele łatwiej jest zapobiegać pleśni niż ją czyścić, dlatego dobrze jest spryskać prysznic po każdym użyciu mieszaniną wody i octu, aby w pierwszej kolejności zapobiec jej osadzaniu.

Odpływ w łazience to wieczna udręka

ekologiczne sprzątanie łazienkiJedną z najczęstszych przyczyn zatkania odpływu w łazience są włosy, a myśl o wyciągnięciu ich samodzielnie może być stresująca i nie do przebrnięcia, więc ​​większość ludzi używa tradycyjnego kreta do rur. Takie środki to niestety chemia w czystej postaci i to bardzo, ale to bardzo niebezpieczna dla Ciebie, Twojej rodziny oraz środowiska naturalnego. Środki te zawierają zazwyczaj wodorotlenek sodu, podchloryn sodu, chlorek dimetylobenzyloamoniowy oraz inne cuda, które mogą powodować trwałe uszkodzenie skóry oraz oczu, a opary mogą uszkodzić płuca. Dlatego zamiast wylewać truciznę do kanalizacji, możesz stworzyć swój własny, nietoksyczny środek do czyszczenia rur z sody oczyszczonej i octu. Najpierw usuń wszelkie widoczne zanieczyszczenia. Następnie wlej około 3/4 szklanki sody oczyszczonej do odpływu, a następnie 1/2 szklanki octu. Zatkaj odpływ korkiem lub szmatką i poczekaj około 30 minut. Następnie zalej wrzącą wodą i gotowe.

Ekologiczne sprzątanie łazienki nie musi być trudne. Wykorzystaj powyższe wskazówki, albo zostaw to specjalistom z profesjonalnej i przyjaznej firmy sprzątającej Seguro eco cleaning.

Polub nas, a rabaty, promocje oraz przydatne informacje, same do Ciebie dotrą: