Jak spędzić eco Święta ?

w sposób bardziej przyjazny dla naszego środowiska, samopoczucia oraz zdrowia.

eco święta
Eko święta

1. Kup naturalne drzewko. Tak !!! Cięte lub w doniczkach drzewka świąteczne są ekologicznie przyjazne. Są one specjalnie hodowane na ten cel i w naszym kraju pochodzą raczej z naturalnych upraw. Drzewka świąteczne podczas hodowli dostarczają nam czyste powietrze, a także filtrują wodę. Warto więc kupić prawdziwe drzewko zamiast sztucznie wytworzone. Zalecamy drzewka hodowane w doniczkach, które ciężko kupić, a można po Świętach zasadzić w lesie lub ogrodzie.

2. Po Świętach oddaj cięte drzewko do punktu recyclingu. Punkty takie znajdują się w każdym większym mieście. Ponadto coraz więcej firm zbierających śmieci, po świętach odbiera drzewka z osiedlowych śmietników. Możesz również poddać uschnięte drzewko kompostowaniu jeżeli posiadasz dom i ogród.

3. Lampki choinkowe LED to dzisiaj standard. Niestety lampki lampką nierówne. Warto więc porównać zużycie prądu zanim kupimy nowe lampki choinkowe i wybrać te o najniższym obciążeniu per pojedyncza dioda LED. Zrób to, tym bardziej, że prąd podrożeje prędzej czy później, a lampki LED zostaną na dłużej. Pamiętaj aby lampki nie świeciły się całą noc. Warto użyć wyłącznika czasowego.

Eco święta
Eco święta

4. Papier pakowy z recyclingu. Używaj go, ponieważ jest ładny, tani i wygląda nowocześnie, a pochodzi z przerobionej makulatury. Zazwyczaj można go nabyć w kolorze delikatnego brązu. Ponadto można go ozdobić samodzielnie według własnego pomysłu.

5. Naturalne ozdoby choinkowe. W internecie znajdziemy nieskończona ilość instrukcji na naturalne i samodzielnie zrobione ozdoby. Warto choć część plastikowych ozdób zastąpić naturalnymi.

eco święta
Eco święta

6. Sprawdzaj co palisz ! Wszyscy uwielbiamy palić świeczki dekoracyjne o różnych zapachach. Niestety tylko część z nich jest nieszkodliwa bądź mało szkodliwa dla nas oraz środowiska. Wybieraj te zrobione z wosku pszczelego, sojowego lub roślinnego. Sprawdzaj czy zawierają naturalne olejki eteryczne czy też sztuczne zamienniki. Zalecamy te naturalne.

7. Nie przesadzaj z ilością jedzenia. Święta to niestety festiwal niezdrowych potraw i ogromnych ilości jedzenia które ląduje na śmietnikach. Postaraj się aby jak najmniej trafiło na śmietnik. W ten sposób oszczędzasz zasoby planety i jednocześnie nie marnujesz jedzenia, którego brakuje w innych częściach świata. Zamiast wydawać ogromne kwoty na nadmiar jedzenia, przekaż kilka złoty na jedzenie dla innych, wpłacając na fundacje które pomagają biednym ludziom na świecie.

8. A zatem Jak spędzić ekologiczne Święta ? Sprzątając używaj ekologicznych środków czyszczących.

Mamy nadzieję, że nasze eko porady jak spędzić eco Święta będą choć trochę przydatne. Seguro eco cleaning firma sprzątająca ekologicznie http://seguroec.eu

Sprawdź inne nasze porady, usługi oraz podziel się z innymi. I oczywiście polub naszą stronę na Facebooku.

Polub nas, a rabaty, promocje oraz przydatne informacje, same do Ciebie dotrą: