7 kroków jak sprzątać po remoncie ?

7 kroków jak sprzątać po remoncie ?

Remont mieszkania czy budowa domu to trudny i uciążliwy proces, po którym musimy solidnie posprzątać, aby pozbyć się kurzy oraz pyłu.

Niestety porządkowanie po remoncie to nie to samo, co standardowe cotygodniowe sprzątanie. Na szczęście wiemy jak sprzątać i chętnie podpowiemy Wam, jak taką pracę wykonać, aby była jak najbardziej skuteczna.

Oto jak posprzątać po remoncie w 7 krokach, dzięki którym łatwiej i szybciej pozbędziesz się bałaganu.

1. Pozbieraj śmieci poremontowe.

Pozamiataj i wyrzuć wszystkie pozostałości po remoncie znalezione w pomieszczeniach. Upewnij się że na podłogach, parapetach i kątach nie pozostały resztki gruzu po wierceniach, gips, kawałki drewna, wkręty czy inne resztki budowlane. Pamiętaj, że spotkanie Twojej nogi z pozostawionym na podłodze gwoździem może uszkodzić zarówno nogę jak i nową podłogę.

2. Usuń pył ze ścian.

7 kroków jak sprzątać po remoncie ?
Jak sprzątać po remoncie ?

Czyste ściany są ważne gdyż stanowią największą powierzchnię nośną dla pyłu po remoncie. Po większości prac remontowych pył osadza się na ścianach oraz listwach przypodłogowych. Usuń go używając czystej, wilgotnej ściereczki. Wystarczy zwykła woda jeżeli ściany są świeżo pomalowane. Jeżeli zauważysz miejsca z większą ilością pyłu odkurz je przed wytarciem. Pamiętaj również o otworach wentylacyjnych.

3. Odkurz starannie podłogi

W kroku 1 pozbyliśmy się większych śmieci po remoncie. Teraz przyszedł czas na dokładne odkurzenie wszystkich powierzchni. Odkurzaj od góry: narożniki, parapety, grzejniki, listwy, podłogi. Używaj odpowiednich nakładek do odkurzania powierzchni narożnych czy grzejników. Oczywiście nie każdy domowy odkurzacz poradzi sobie z pyłem po remoncie, sprawdź czy ma czysty filtr oraz nowy worek, aby odkurzanie nie rozprowadziło pyłu po pomieszczeniach.

4. Pozbądź się kurzu oraz pyłu z mebli.

Jeżeli w domu w czasie remontu znajdowały się zabezpieczone meble to powinny zostać również odkurzone i przetarte wilgotną ścierką z łagodnym środkiem czyszczącym. Pamiętaj, aby meble kuchenne oraz szafki wyczyścić również w środku, gdyż może znajdować się w nich pył.

5. Czas na czyste okna.

7 kroków jak sprzątać po remoncie ?

Po remoncie okna nawet jeśli nie były wymieniane wymagają ogromnego nakładu pracy, aby przywrócić im uprzedni blask. Nigdy ramy okienne nie są na tyle zabezpieczone, aby nie uległy zabrudzeniu przez gips, tynk, farbę, czy silikon. Usunięcie takich zabrudzeń wymaga zazwyczaj specjalnych środków i niestety część z nich nie jest ekologiczna. Ekologiczne traktowanie okien środkami opartymi o alkohol, ocet czy sodę oczyszczoną usuwa do 95% zabrudzeń. Niestety z doświadczenia wiemy, że proces czyszczenia okien po remoncie jest bardzo czasochłonny i wymaga sporo energii oraz środków czyszczących. Uzbrój się więc w cierpliwość.

6. Wysprzątaj pozostałe miejsca

Pamiętaj, aby sprzątać wszystkie pomieszczenia w domu jedno po drugim, aby nie przenosić brudu pomiędzy nimi. Zwłaszcza kuchnie i łazienki wymagają sporo pracy z uwagi na powierzchnie zmywalne, armaturę, prysznic, czy wannę. Oczyść z pyłu starannie wszystkie przedmioty, aby nie przenosił się on z miejsca na miejsce.

7. Podłogi – końcowe mycie

7 kroków jak sprzątać po remoncie ?

Niestety proces zmywania podłóg po remoncie jest ciągły i wielokrotny. Zalecamy zmycie podług po każdym etapie sprzątania, zwłaszcza po odkurzaniu oraz myciu okien. Końcowe mycie podłóg zarówno drewnianych jak i płytek należy wykonać kilkukrotnie. Poczekaj, aż podłoga wyschnie przed każdym kolejnym myciem, aby zobaczyć, które miejsca są bardziej zapylone.

Nasze 7 kroków jak sprzątać po remoncie to tylko główne zalecenia, które możesz wykorzystać. Jeśli jednak nie chcesz lub nie masz sił na samodzielnie sprzątanie zamów specjalistów. Możesz skorzystać z profesjonalnych usług Seguro eco cleaning, do czego serdecznie zachęcamy.

Sprawdź naszą ofertę na eko sprzątanie po remoncie oraz nasze pozostałe usługi.

http://seguroec.eu/eco-sprzatanie-po-remoncie/

Polub nas, a rabaty, promocje oraz przydatne informacje, same do Ciebie dotrą: