Jak zrobić płyn do mycia okien

Jak zrobić płyn do mycia okien? – Zrób go samodzielnie!

Już czas na ekologiczne mycie okien więc zapraszamy do skorzystania z przepisu: Jak zrobić płyn do mycia szyb? Sposób domowy i ekologiczny. Jest on równie skuteczny, co dostępna na rynku chemia, a znacznie tańszy, bezpieczniejszy i zdrowszy! Ponadto nie pozostawia żadnych smug, a Twoje okna będą błyszczeć!

Musimy przyznać, że jest to najbardziej zaniedbywana czynność z dziedziny sprzątania. Staramy się sprzątać w miarę regularnie, niestety gorzej jest w przypadku mycia okien. Najczęstszym powodem wskazywanym przez Klientów jest – brak czasu. Dlatego postanowiliśmy pokazać Wam, jak  nie poświęcając zbyt wiele czasu na mycie okien, sprawić by wyglądały czysto i błyszcząco. 

Postępujcie zgodnie z poniższymi instrukcjami, jak ekologicznie wyczyścić okna, aby wykonać pracę szybko, bezpiecznym ekologicznym środkiem, bez wdychania niebezpiecznych środków chemicznych.

Jak często powinniśmy wykonywać mycie okien oraz przeszkleń w naszych domach?

Jak zrobić płyn do mycia okien
Ekologiczny płyn do mycia okien po użyciu

Zamiast planować sobie termin mycia okien i przeznaczać na ten cel cały dzień, można to zrobić w wolnej chwili, na przykład kiedy gotujemy obiad. Oczywiście nie umyjemy w tym czasie wszystkich okien, ale możemy umyć chociaż jedno. Pamiętajmy o tym, że nie wszystkie pomieszczenia są tak samo często użytkowane, a okna w nich brudzą się z różną częstotliwością. 

Eco mycie okien można wykonać samodzielnie w różnych terminach w zależności od ich lokalizacji i tak w:

  • pomieszczeniach, w których jest największy ruch i częstotliwość dotyku szklanych powierzchni, jak np. szklane drzwi przesuwne do salonu, przedsionek w domu, w którym mamy szyby przy drzwiach wejściowych, powinny być przecierane regularnie, w wolnej chwili, co 1-2 tygodnie
  • kuchni, gdzie na oknach zbiera się para, powinniśmy myć je, przynajmniej raz w miesiącu
  • pozostałych pomieszczeniach wystarczy umyć okna sezonowo, czyli co 3-4 miesiące.

Nie proponujemy Wam niczego nadzwyczajnego do ekologicznego mycia okien, tylko zwykły, domowy spray. Składniki do jego przygotowania z pewnością posiadacie w swojej spiżarni, a jeśli nie to możecie je łatwo i niedrogo nabyć. 

A zatem Jak zrobić płyn do mycia okien? Do przygotowania domowego eco środka będziecie potrzebować:

Jak zrobić płyn do mycia okien
Jak zrobić płyn do mycia okien ?

  • butelkę z rozpylaczem 

Butelka z atomizerem dostępna jest w większości sklepów spożywczych, chemicznych i supermarketów. Możesz też użyć starej, zużytej butelki po innych środkach, pamiętając o jej uprzednim umyciu.

Ocet z nietoksycznymi i antybakteryjnymi właściwościami jest bezpieczny niemal dla każdej powierzchni, zabijając znajdujące się na niej zarazki. Naturalne kwasy zawarte w occie działają szybko rozbijając osadu i brud nagromadzony na szklanych powierzchniach.

  • 1 szklanka wody (mocniejsza wersja) – 2-3 szklanki wody (standardowa)

Cytryna to silny środek czyszczący, który dodatkowo odświeża powietrze, a co najważniejsze może być stosowany, jako nietoksyczny środek czyszczący w całym domu. Składnik ten, odstraszy również różne insekty które gromadzą się na ramach okiennych.

Instrukcja przygotowania naszego domowego środka mycia :
1. Wlewamy wodę, ocet i olejek cytrynowy do butelki z rozpylaczem.

2. Potrząsamy butelką, aby składniki się połączyły.

I gotowe! Możemy przejść do działania.

Spryskaj szybę okienną i wytrzyj ją suchą ściereczką z mikrofibry, aby usunąć wszystkie odciski palców oraz zebrać kurz i brud. 

Jak zrobić płyn do mycia okien

Szybko, łatwo i przyjemnie, a efekt końcowy zachwycający.

Środek ten można również używać do mycia ram okiennych. W przypadku dodawania olejku z cytryny należy pamiętać aby wstrząsnąć butelką przed każdym użyciem.

I jak Wam się podoba nasz przepis: Jak zrobić płyn do mycia okien ?

Zachęcamy do komentowania i dodawania opinii oraz własnych wskazówek dotyczących ekologicznego sprzątania na naszym facebook’u oraz zapoznania się z naszymi pozostałymi poradami.

Sprawdź naszą ofertę na eco mycie okien oraz nasze pozostałe usługi.

Polub nas, a rabaty, promocje oraz przydatne informacje, same do Ciebie dotrą: