Jak zrobić ekologiczne mydło w płynie

Jak zrobić ekologiczne mydło w płynie ?

Wszyscy używamy mydła, niestety większość popularnych dostępnych mydeł jest bardzo kiepskiej jakości z uwagi na stosowane w nich niebezpieczne środki chemiczne. Mydła typowo ekologiczne są natomiast, albo bardzo drogie, albo mało atrakcyjne w stosowaniu. Tak więc przynosimy Wam rozwiązanie tego problemu i proponujemy domowe ekologiczne mydło w płynie.

Jak zrobić ekologiczne mydło w płynie ? Niezbędne składniki oraz przepis znajdziecie poniżej.

Główny składnik to naturalne mydło w kostce. Jest kilka naprawdę tanich naturalnych mydeł dostępnych w naszych sklepach. Kosztują około 3 zł.

Potrzebne składniki:

– dozownik do mydła. Możemy wykorzystać posiadany z mydła lub kupić jakiś bardziej wyrafinowany który będzie nam służył przez lata

– 1 litr przegotowanej wody (najlepiej filtrowanej)

– ¼ kostki mydła naturalnego (25 gr) drobno starta

– ulubiony olejek eteryczny (5-10 kropli dla uzyskania przyjemnego zapachu mydła).

Jeżeli oczekujesz czegoś więcej niż ekologiczne mydło w płynie, zapoznaj się z naszym przepisem na ekologiczną piankę do mycia rąk.

Jak zrobić ekologiczne mydło w płynie
Jak zrobić ekologiczne mydło w płynie – główny składnik naturalne mydło.

Przygotowanie:

Wlej wodę do małego garnka oraz wsyp starte mydło. Zacznij podgrzewać na małym ogniu cały czas mieszając, aż do całkowitego rozpuszczenia startego mydła. Przed wlaniem do dozownika ostudź całkowicie przygotowany roztwór. Pozostaw na 24 godziny, aby nastąpił proces żelowania naszego mydła. Nie będzie ono tak gęste jak produkt sklepowy, jednak jest to naturalne bezpieczne mydło. Jeżeli chcesz, aby było gęstsze dodaj więcej tartego mydła w trakcie gotowania. Po 24 godzinach dodaj ulubiony olejek eteryczny i dobrze wstrząśnij, aby upewnić się, że konsystencja naszego mydła jest dobra.

Twoje ekologiczne mydło w płynie jest gotowe.

Podsumowanie kosztów:

Naturalne mydło w kostce kosztuje około 3 zł za 100 gr. Na 1 litr wody potrzebujemy ¼ mydła, czyli z 1 kostki mydła przygotujemy około 4 litry mydła w płynie.

Olejek eteryczny kupimy za około 6 zł i wystarczy on na przygotowanie wielu litrów mydła, pianki oraz ma wiele innych zastosowań więc wliczanie jego kosztu jest zbędne. 

3 zł / 4 litry = 0,75 zł za 1 litr mydła

Koszt naszego ekologicznego mydła w płynie o pojemności 500 ml wyniesie zatem około 40 groszy.

Jak zrobić ekologiczne mydło w płynie
Jak zrobić ekologiczne mydło w płynie – gotowy produkt

Jest ono domowe, ekologiczne, bezpieczne i skuteczne jak mydło sklepowe, a mamy pewność, że nie zawiera niebezpiecznej chemii.

Sprawdź inne nasze porady,usługi oraz podziel się z innymi.

 

Polub nas, a rabaty, promocje oraz przydatne informacje, same do Ciebie dotrą:

Comments are closed.