jak wyczyscic dywan

Jak wyczyścić dywan eko środkiem ?

Dywany i wykładziny będą się brudzić, czy tego chcemy, czy nie. Błoto w deszczową pogodę, brudny śnieg w zimie – to wszystko możemy wnieść na nasz dywan lub wykładzinę wracając do domu. Czasami nasz ulubiony napój lub jedzenie ląduje na dywanie pozostawiając trudną do usunięcia plamę, z którą nie wiemy co zrobić.

Nie martwcie się, powiemy Wam jak wyprać dywan !

Mamy na to domowe i ekologiczne sposoby, które skutecznie pozwolą Wam pozbyć się uciążliwych plam, a dywany znów będą wyglądały, jak nowe.

Jak wyczyścić dywan ?Oto składniki naszej magicznej, ekologicznej mikstury do odplamiania dywanów i wykładzin:

  • butelka z rozpylaczem-spray
  • szklanka ciepłej wody
  • 1 łyżeczka sody oczyszczonej
  • 1 łyżeczka płynu do zmywania naczyń
  • 1 łyżka octu (zwykły bezbarwny ocet)
  • gąbka oraz ręcznik (najlepiej biały – chłonny, aby wyciągnąć wodę z dywanu po czyszczeniu).

Do butelki ze spryskiwaczem wlej łyżeczkę płynu do zmywania naczyń, łyżkę octu oraz szklankę ciepłej wody. Następnie dodaj łyżeczkę sody oczyszczonej, wymieszaj i zakręć butelkę. Ekologiczny środek czyszczący do odplamiania dywanów i wykładzin jest gotowy.

Skuteczność opisywanych na naszym eco blogu domowych środków czyszczących – sprawdzamy sami !

Zanim zaczniesz traktować plamy naszym środkiem, zrób próbę na małym kawałku dywanu, aby upewnić się, że nie zostają odbarwienia. Większość dywanów, jak i wykładzin jest odporna na negatywne działanie tego domowego środka, ale dla pewności zrób test.  

Jak wyczyścić dywan ?Oto nasza uporczywa plama i instrukcja jak wyczyścić dywan

Przed właściwym odplamianiem musimy przygotować dywan. Odkurz go więc dokładanie, tak aby pozbyć się innych zabrudzeń, jak piach oraz kurz. Następnie przetrzyj miękką ściereczką lub gąbką miejsce czyszczenia.

Po powyższych czynnościach, przyszła pora na działanie naszym eko specyfikiem na plamy oraz uporczywy brud. Spryskaj obficie zabrudzony kawałek dywanu przygotowanym środkiem do czyszczenia. Zacznij przecierać obszar plamy gąbką, a miejsce osuszaj ręcznikiem. Efekty naszego eko czyszczenia będą widoczne od razu, jak na naszych zdjęciach. Czyszczenie i wycieranie ręcznikiem kontynuuj do całkowitego usunięcia plamy oraz osuszenia dywanu.    

 

Spryskujemy!   Jak wyczyścić dywan ?                          Czyścimy!  Jak wyczyścić dywan ?

Suszymy!  Jak wyczyścić dywan ?                           I gotowe!  Jak wyczyścić dywan ?

Sami widzicie, że wiemy jak wyczyścić dywan z uporczywych plam i chętnie doradzamy, jak to zrobić samemu. Zachęcamy również do skorzystania z naszych pozostałych wskazówek na eco blogu.

Szereg rabatów, promocji oraz przydatnych informacji, znajdziecie także na naszym profilu:
https://www.facebook.com/seguroec/

Myśl eco, sprzątaj eco – Seguro eco cleaning firma sprzątająca ekologicznie
Jeżeli nasze porady dotyczące ekologicznego czyszczenia dywanu były dla Ciebie pomocne, podziel się nimi z innymi i udostępnij link do posta.

Polub nas, a rabaty, promocje oraz przydatne informacje, same do Ciebie dotrą: