eko czyszczenie materaca

Eko czyszczenie materaca receptą na zdrowy sen?

Wszyscy śpimy na materacach, lecz niewiele osób należycie dba o ich stan oraz czystość. To smutny fakt, a jedyne co musimy zrobić to eko czyszczenie materaca. Regularna wymiana pościeli oraz prześcieradeł to „zamiatanie problemu pod dywan”. Warto wiedzieć, że rozlana kawa czy resztki jedzenia stanowią doskonałe podłoże dla szybkiego rozwoju roztoczy oraz bakterii.

eko czyszczenie materaca

Dbając o Wasze zdrowie, podpowiemy jak samodzielnie w prosty sposób wykonać eko czyszczenie materaca, aby w znacznym stopniu pozbyć się problemu i mieć lepszy sen

Potrzebujemy:

  • paczkę Sody oczyszczonej – 100g na pojedynczy materac / 200 gram na podwójny
  • olejek eteryczny
  • odkurzacz

Soda doskonale pochłania zapachy. Olejek eteryczny zapewni delikatny zapach oraz działa antybakteryjnie. Ponadto zapachy zawarte w olejkach, takie jak rumianek, ylang-ylang, lawenda działają dodatkowo uspokajająco, warto więc użyć ulubiony zapach.

Sposób przygotowania mikstury:

Do sody oczyszczonej dodaj około 20 kropli olejku eterycznego. Najlepiej wymieszać olejek dokładanie z sodą używając małego plastikowego pojemnika z zamknięciem. Zmieszaj je tak, aby nie było dużych grudek. Rozsyp zawartość po powierzchni całego materaca, a następnie wetrzyj jak najwięcej sody w materac. Pozostaw na 1-2 godziny, a następnie dokładnie i powoli odkurz, aby usunąć całą miksturę z materaca. Nasza mikstura oraz odkurzanie usunie brzydkie zapachy, wilgoć oraz roztocza.

Eko czyszczenie materaca

zalecamy przeprowadzać co pół roku samodzielnie lub przy pomocy profesjonalnego serwisu sprzątającego, używającego ekologicznych środków.

Ponadto warto pamiętać o poniższych zasadach pielęgnacji materacy:

eko czyszczenie materaca

  • Materac trzeba odkurzać ! Odkurzaj materac raz w miesiącu lub przy zmianie pościeli. Odkurzanie w istotny sposób zmniejsza ilość alergenów. Aby zrobić to dokładnie, należy ugnieść materac, aby jak najwięcej kurzy oraz roztoczy zostało z niego wyssane. W tym przypadku im większa siła ssąca odkurzacza – tym lepiej.
  • Jeśli masz możliwość wywietrzyć materac na wiosnę – zrób to! Balkon lub taras są do tego wystarczające. Przy okazji wietrzenia wytrzep materac jak dywan, lub dokładnie odkurz.
  • Jeżeli materac jest dwustronny obracaj go, co pół roku. Nie zapomnij o odkurzaniu.
  • Usuwaj plamy jak tylko się pojawią. Sok, kawa, herbata, czy inne plamy muszą być jak najszybciej usunięte, aby nie wnikały w głąb materaca, gdyż sprzyja to powstawaniu grzybów i pleśni wewnątrz.
  • Na trudne plamy z krwi wypróbuj nadtlenek wodoru, czyli wodę utlenioną zmieszaną z wodą w proporcach 50/50. Nadtlenek wodoru to doskonały ekologiczny i naturalny środek dezynfekcyjny, a jednocześnie doskonały wybielacz. Można go kupić w butelkach litrowych za rozsądną cenę.

eko czyszczenie materaca

Sprawdź naszą ofertę na eko czyszczenie materaca oraz nasze pozostałe usługi.

https://seguroec.eu/eko-czyszczenie-materaca/

Polub nas, a rabaty, promocje oraz przydatne informacje, same do Ciebie dotrą: